Japonský a americký manažment

Referaty.sk - Americký manažment

Japonský management Hospodárska politka štátu. - Hlavné Rozvojové Smery Moderného Manažmentu H. Koontz v roku 1961 propagoval klasifikáciu 6 škôl manažmentu a to: procesní resp. operačnú, empirickú, ľudského správania, sociálnych systémov, teórie rozhodovania.
referaty.atlas.sk/odborne-humanitne/ekonomia/13737/americky-manazment

Japonský manažment

Príčiny úspechu japonských firiem. Vplyv amerického manažmentu na japonský systém riadenia Po porážke Japonska v 2. svetovej vojne krajina prešla mnohými zmenami. . Manažment ľudských zdrojov vo veľkých korporáciách3
student.netbox.sk/d/euba/managementjapon.doc

Microsoft Word - 7.demjanova.doc

Veľké americké a japonské firmy začali tento princíp používať v 70. rokoch ako dôležitý nástroj manažmentu a v súčasnosti ho i EÚ považuje za jednu z najvýznamnejších koncepcií urýchleného zvyšovania produktivity
casopisy.euke.sk/mtp/clanky/2-2006/demjanova.pdf

Vypisy8

Jménem Posledního soudu, Globální válečný soud činí představitele G8, amerického prezidenta G.W. Bushe, britského premiéra Tonyho Blaira, německého kancléře Gerharda Schrödera, japonského premiéra Džuničira Koizumiho, ruského.
volny.cz/metainfa/INTERNET/VYPISY8.HTM

Japonský manažment a ekonomika - Ťaháky-referáty.sk

3. Porovnanie japonského a amerického manažmentu Japonsko je svojou rozlohou dvadsaťpäťkrát menšie ako USA. . Japonský manažment celoživotný pracovný pomer nešpecializovaná kariéra implicitný kontrolný mechanizmus
referaty.aktuality.sk/japonsky-manazment-a-ekonomika/referat-24235

Microsoft Word - ADLER. defin..doc

převážně na východním pobřeží USA. Vzhledem k široce rozvětnému rozšíření tohoto finančního establishmentu to asi není právě nejšťastnější označení. Japonské slovo „taikun“ znamená „velký princ“. V americké lidové mluvě pak.
vzdelavaci-institut.info/?q=system/files/Synove_temnoty-Manfred_Adler.pdf

Kam kráčejí americké dluhopisy? | pro investory

Podle poslední zprávy americké komise pro komoditní trhy drží obchodníci (mimo zajišťovatele) čistých 371 513 pozic u kontraktu na 10-ti leté americké vládní dluhopisy na prodejní SHORT straně.
proinvestory.cz/kam-kraceji-americke-dluhopisy

Digest 1/98: Recenze

. souborem a ujasnit si, jak se manažment zase vpravuje do nové podoby a nového tvaru. Nebylo by ovšem spravedlivé nepoznamenat, že nejnovější poznatky, zpravidla americké nebo japonské, se do Británie jaksi ještě nedopravily.
digest.cz/mdigest/1998-01/Recenze.htm

o škole - Učivá - Ekonómia - Japonský manažment

V 70. a 80. rokoch 20. storočia ale zaznamenalo nečakane prudký rozvoj. . Na základe toho vypracoval teóriu Z, ktorá predstavuje modifikáciu amerického manažmentu o niektoré prvky japonského manažmentu.
oskole.sk/?id_cat=1013clanok=1526

archív eLearning: Katedra pedagogiky a andragogiky

. je zprostředkovat studentům základní terminologii z oblasti řízení lidských zdrojů, předat jim vědecké základy a principy z geneze personálního řízení s důrazem na specifika vybraných kultur (americký, japonský, Z-evropský manažment)
moodlearchiv.osu.cz/course/index.php?categoryid=154